Zdravovanie

Zadržiavanie vody v tele

Healthy swaps – zdravé výmeny

Pancakes for no „pancakebutt“

Pár trikov pre proteínové palacinky a lievance sú tu!

Nie je to nič svetoborné, všetko je len o tom, že skúšate a skúšate a nasierate sa ale potom to raz výjde a skúšate znova.

Ako na ovsené vločky

Ovsené vločky sú veľmi vďačná potravina. Okrem toho, že sú zdravé, obsahujú veľa vlákniny, bielkovín, antioxidantov, pomôžu aj pri zápche, to mi verte, sú aj veľmi chutné. Teda ak viete, ako na ne! Ja som nenáročný jedinec, a zjem ich s klapkami na očiach aj čisté, len zaliate horúcou vodou, kvôli doplneniu sacharidov ale nie každému čisté vločky chutia. Aj keď… po polroku na aljašskej treske by aj Vám boli dobré!

 

Bolí ma bruško

Akože myslela som, že toto bude ranná veta môjho škôlkara, ktorému sa nechce vstávať. Ale vlastne väčšinou vychádza z mojich úst. On povie rovno: ,,Nejdem! Spim!”.

Problémy so žalúdkom som spozorovala niekedy v januári. Išlo o nepríjemné pichanie v oblasti žalúdka alebo naopak o tupú bolesť. K tomu sa pridávalo aj sťažené dýchanie, tlak na hrudi a únava. Pripisovala som to však “novému životnému štýlu”.

Slovenské zdravie

Poklad, dar, šťastie, radosť… A milión iných názvov pre tieto poklady, ktoré sme dostali. Od koho? Od matky Zeme a otca Slnka. A brata dažďa a bratranca vetra, od sesterníc včiel a lienok. Od prírody….

Od raňajok po raňajky

Jedlo. Jedna z mojich lások. Pasia, pohladenie duše, liek na bolesť, krása bez hraníc… Áno, nie som typ čo je aby žil. Som presný prototyp vety žije aby jedol. Nehanbím sa za to. Baví ma asi každá kategória, ktorá sa točí okolo potravín, varenia a nakoniec jedenia….

Sedemdňová očista alebo…

V septembri 2015 sa mi narodil Pipco. Krásny deň, na ktorý nikdy nezabudnem. Deň, ktorý ma spravil síce najšťastnejšou ale za to slabou, ubitou a unavenou. Okrem toho, že mi pri pohľade do zrkadla bolo zo seba zle (tehotenstvo z Vás spraví ružu, ktorá do pôrodu kvitne a po pôrode skape – krutý fakt) tak som vôbec nevládala….